Warsztaty emisji głosu

Warsztaty emisji głosu „Zostań świetnym mówcą!”

Emisja głosu mówionego decyduje o jakości Twoich kontaktów społecznych oraz zawodowych.

Znasz statystyki? Z badań na temat wpływu społecznego wynika, że sens słów zaledwie w 7% decyduje o tym, jak jesteśmy odbierani przez innych.

Niewiele, prawda? Dlatego o sukcesie wypowiedzi w 93% decydują czynniki pozawerbalne, tj. ton i barwa głosu, tempo mówienia, intonacja i modulacja, nastawienie emocjonalne, spójna i spokojna mowa ciała.

Autorskie warsztaty emisji głosu „Na głos” to odpowiedź na zapotrzebowanie kompleksowej  edukacji z zakresu estetyki mówienia i emisji głosu.

Zapewne wiesz, że umiejętności te, do tej pory zarezerwowane były dla wąskiego grona specjalistów aktorów, wokalistów czy radiowców.

Teraz mogą stać się Twoim udziałem!

Termin „emisja głosu”  być może kojarzysz z dziedziną wokalną. Słusznie. Ale śpiew to tylko jeden i to wcale nie najbardziej popularny przejaw emisji głosu. Do najczęstszych należy każda komunikacja werbalna.

Dlatego warto nauczyć się jak:

  • występować z przyjemnością, bez tremy i stresu
  • skutecznie negocjować
  • przemawiać jasno i wyraziście
  • elastycznie operować potencjałem głosowym
  • mówić estetycznie, zgodnie z zasadami dykcji i poprawnej polszczyzny
  • używać najlepiej wpływającej na słuchacza tonacji własnego głosu
  • czuć się pewnie w każdym kontakcie werbalnym
 

Zauważ, jak istotne są to istotne kompetencje. Niestety większość osób zawodowo związana z codziennym, często wielogodzinnym mówieniem ma spory problem w tym zakresie. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie edukacji najczęściej stawia się bardziej na merytoryczne zagadnienia niż praktyczne umiejętności.

W zawodach nauczyciela, lektora języków obcych, prawnika, pracownika działów obsługi klienta, menadżera, polityka i wielu innych związanych z ekspozycją społeczną, nieustannie pojawiają się trudności z emisją i higieną głosu, które mogą prowadzić nawet to rozwoju tzw. chorób zawodowych (guzki strun głosowych, męczliwość głosu, przewlekła chrypka, itp.).

Dlatego tak ważna staje się umiejętność dobrej emisji głosu. Dziś nie wystarczy być ekspertem w swojej dziedzinie, trzeba jeszcze własnym głosem przekonać o tym innych.

Dodatkowo, w związku z rozwojem komunikacji internetowej, w której posługujemy się głownie słowem pisanym lub grafikami, rośnie znaczenie, jakie przypisywane jest, tej coraz rzadszej umiejętności wyrażania się na forum publicznym.

Wie też, że coraz więcej firm poszerza zakres obowiązków swoich pracowników także do prowadzenia prezentacji czy sprawozdań ustnych z wybranych dziedzin. Bez wątpienia dziś, nie wystarczy być specjalistą w swojej dziedzinie.

Trzeba być także świetnym mówcą!

Reasumując, bez przygotowania, dobrego treningu i odpowiedniej edukacji, nie można tym wymaganiom, w zadowalający sposób sprostać.

Spokojnie. Wszystkiego można się nauczyć.

Często osoby, które po raz pierwszy spotykają się z emisją głosu dopada lęk. Dziedzina wydaje się tak obca i nowa, tak nie związana z dotychczasowymi zainteresowaniami czy kierunkiem zawodowym, że już na starcie dają za wygraną.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, to wróć teraz pamięcią do jakieś wcześniej wyuczonej umiejętności. Język obcy? Szachy? Nauka jazdy?

Bez względu na to, jaki przykład wybierzesz, schemat będzie ten sam.

Po pierwsze musi pojawić się decyzja i autentyczna chęć nauki, którą warto dodatkowo wzmocnić korzyściami, jakie przyniesie nam ona w przyszłości. Następnie przyswajamy niezbędną teorię i przystępujemy do treningu.

Tu jednak często pojawiają się trudności.

Pamiętasz pierwszą jazdę próbną z instruktorem? Połączenie tych wszystkich czynności na raz ; skrzynia biegów, sprzęgło, kierownica, hamulec i co tam jeszcze…wydawało się absolutnie niemożliwe.

Do rangi fenomenu urastał fakt, że inni nie tylko z powodzeniem kierują pojazdem, ale są w stanie jeszcze prowadzić rozmowę czy… jeść kanapkę. Jak to możliwe?!! Zapewne znasz już odpowiedź.

Zainwestowany czas, kompetentny instruktor, a później częsta praktyka uczyniły z Ciebie świetnego kierowcę.

Tak samo rzecz ma się z emisją głosu!

Początkowo wydaję się być niemal niemożliwe, aby stać się świetnym mówcą, pozbyć się tremy i nabrać pewności siebie mówiąc stanowczym tonem.

Ćwiczenia dykcyjne czy oddechowe, nieodłącznie związane z emisją głosu mogą wydawać się być trudne. W internecie dostępnych jest wiele wskazówek ale nie mamy pewności czy są dla nas odpowiednie i czy poprawnie je wykonujemy.

Dlatego warsztaty „Na głos” są bez wątpienia niczym renomowana szkoła jazdy…. własnego głosu! Z tym tylko faktem, że Ty jesteś zarówno kierowcą, jak i samochodem!

Warto też dodać , że każdy uczestnik warsztatów, po zakończeniu otrzymuje spersonalizowany zestaw ćwiczeń dobranych tak, aby rozwijać i wzmacniać własne kompetencje głosowe.

 Zachęcam do zadawania pytań odnośnie warsztatów, kolejnych edycji i terminów

 

Dowiedz się więcej o kolejnej edycji warsztatów.

Bez obaw. Nie musisz się rejstrować. 

Iza Skrypuch

Trener emisji głosu i estetyki mówienia

 

zadowolonych klientów
Zadowolonych klientów 96%
jakości
Jakości 100%

Mówienie to przyjemność. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Skorzystaj z warsztatów emisji głosu i przekonaj się sam. Dołącz  już dziś do grona świetnych mówców!